Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    Kolejny dzień w San Pedro

Kolejny dzień w San Pedro

Chile
Chile, San Pedro de Atacama

(K) Mija nam kolejny dzień w San Pedro.
Trochę nie tak jak sobie to wszystko wyobrażaliśmy.
Na dziś był już zaplanowany spacer, a później wypożyczenie rowerów i przejazd nad jedno z jezior.
Rano jednakże sprawdziliśmy w systemie AirFrance czy coś nie zmieniło się odnośnie bagażu Alinki. No i zmieniło się-znaleźli go!!!
Uradowani pobiegliśmy do miasta by do nich zadzwonić. Niestety znaleziony bagaż w chwili obecnej tylko namieszał nam w planach. Okazuje się, że jest on w drodze powrotnej do Warszawy. Spytacie dlaczego?Chyba nie jesteśmy w stanie udzielić Wam odpowiedzi na to pytanie (Airfrance oznajmił, że oni spodziewali się, że my już wróciliśmy z wakacji! Doprawdy nie wiem jakim cudem to wywnioskowali, skoro mamy u nich wykupiony bilet powrotny na 30 marca do Dublina!)
Jesteśmy wściekli na Airfrance!!! Nie wysłali nam ani maila że znaleźli bagaż, ani też nie próbowali się skontaktować z nami gdzie go odstawić. Teraz postanowiliśmy poczekać chwilę w San Pedro de Atacama-być może uda nam się go przechwycić. Airfrance od razu zastrzegł sobie, że nie mają zamiaru go nam przywozić do hostelu, i że będzie do odbioru na lotnisku w Calama (niecałe 100km). Oczywiście jeszcze nie wiedza kiedy bagaż uda im się wysłać do Calamy. Natomiast my po powrocie możemy się starać o zwrot poniesionych kosztów związanych z odebraniem bagażu.
Najgorsze jest to, że nie mamy za dużego wyboru-ani żadnego wpływu na Airfrance.
Nasz trzydniowy wyjazd musieliśmy przełożyć (jeszcze nie wiemy dokładnie na kiedy).
Zamiast zwiedzać piękne okolice, kombinujemy jak najlepiej to rozwiązać.
Echhh.... już lepiej byłoby dla nas teraz jakby on się w ogóle nie znalazł.

Mam nadzieje że starczy nam rezerw pozytywnego myślenia i mimo wszystkich tych przeciwności losu nasza wyprawa przysporzy nam wiele wrażeń (tych pozytywnych).

Agnieszka
Agnieszka - 2010-01-20 01:20
przynajmniej bedzie mieli co opowiadac wnukom ;))
może tak musiało być!
a fotki wypasione!
pozdrawiam

Strusie
Strusie - 2010-01-20 04:44
Hehehe co dzien to lepsze przygody opisujecie z Air France. Ale coz tak musialo byc... Oby tylko te byly ostatnimi z tej serii:) Trzymamy kciuki.

P.S. Widze ze nowy aparat sprawuje sie swietnie:)

Lukaty
Lukaty - 2010-01-20 04:47
Fotki jak ze strefy 51. A odnosnie bagazu, to tak sobie mysle, hmm - Myslalem ze tylko w Intel-u mozna byc tak sflustrowanym.

Buzka.

ewaowieczka
ewaowieczka - 2010-01-20 17:38
Chyba nigdy nie skorzystam z usług Airfrance

KuBa_lubie_placki
KuBa_lubie_placki - 2010-01-20 17:42
jednak jest tam tak pięknie jak mi mówiono serdecznie pozdrawiam

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017