Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    Wreszcie dojechaliśmy :))

Wreszcie dojechaliśmy :))

Chile
Chile, San Pedro de Atacama

(A) Udało nam się dotrzeć do San Pedro po małych perturbacjach. Otóż gdy już pojawiliśmy się na stacji autobusowej w La Serena, okazało się że nasz autobus niestety nie przybędzie planowo na 17. I w ogóle nie wiadomo kiedy będzie... Co chwilę pojawiały się coraz to inne historie - a to że się zepsuł, że jest opóźniony z powodu korków na drogach. Na koniec pojawiła się nawet historyjka, że autobus zderzył się z koniem....No cóż... Co chwilę chodziłam z Hoonie do okienka naszego przewoźnika, aby dowiedzieć się czy uda nam się jednak opuścić La Serene. W odpowiedzi słyszałyśmy tylko – „proszę czekać”... W końcu udało się - ale dopiero około godziny 20..Nie narzekaliśmy jednak, bo czas upłynął nam na grze w karty :)) Trasa była dość długa, ale jak na tyle godzin nie było aż tak źle. Jak zwykle mieliśmy wygodne siedzonka, a na dodatek 3 razy dostaliśmy jedzonko od kierowcy.
Nasz hostel jest całkiem fajny - śmiem powiedzieć że ładniejszy i wygodniejszy niż poprzedni. Mimo że nie mamy własnej łazienki.
Nazywa się Eden Atacameno -płacimy 20 000 pesos za noc.
Idziemy się trochę rozejrzeć po okolicy - czyli po wiosce :)) Jest tu cała masa atrakcji w ofercie wielu biur turystycznych, jako że miejsce jest piękne.
Jak wrócimy, Krzyś wrzuci trochę fotek - czyli widoczków, jakie podziwialiśmy podczas trasy z La Serena do San Pedro.

(K) Alina zapomniała wspomnieć, że aby dotrzeć do San Pedro de Atacama, musieliśmy najpierw dojechać do miasteczka o nazwie Calama. Stamtąd właśnie mieliśmy przesiadkę na następny autobus by dotrzeć do celu. Oczywiście i drugi autobus miał opóźnienie-jakieś 1.5h. Ale jesteśmy już na miejscu i naprawdę nie mamy co narzekać. Widoki podczas podróży do Calama były naprawdę super. Ogołocone z wysokiej roślinności skały topiły się w czerwieni zachodzącego słońca. Trasa wiodła serpentyną w górę i w dół, przysparzając coraz więcej ciekawych widoków. Z Calama do San Pedro było jeszcze lepiej. Tutaj zaczyna się już prawdziwa pustynia-nie padało tu od kilkuset lat. Góry były jeszcze wyższe i jeszcze bardziej gołe. Trochę inna pustynia niż ta, która widzieliśmy w Tunezji. Tu głownie dominują rozłupane skały a nie wydmy piaskowe.

Pozdrawiamy Was baaardzo gorąco

Agata
Agata - 2010-01-18 23:40
Trochę zarosłeś Kuzynie.Jeszcze trochę i Cię nie poznam ;-)Z ciekawością czytam codziennie Wasze relacje. Pozdrawiam.

Lukaty
Lukaty - 2010-01-19 00:28
Rozumiem Krzychu ze masz plan ogolic sie jak wrocisz?

dosgringos
dosgringos - 2010-01-19 01:32
(K) hehe-wlasnie sie nosze z zamiarem zgolenia brody ale jeszcze nie postanowione. Wbrew pozorom to bardzo skuteczna ochrona przed intensywnym sloncem.Wiec moze jak zacznie padac... :)

Dzis wlasnie zdecydowalismy sie na eykupienie trzydnowej wycieczki jeepami (ruszamy w srode). Trasa bedzie obejmowac wulany, gejzery, solne pustynie, kolorowe jeziora, park narodowy z flemingami. Zapowiada sie moc atrakcji. Musimy zaczac pic herbatke z koki (taki wywar z lisci - nie mylic z kokaina) by lepiej znosic niedogodnosci z wysokoscia (teraz jestesmy na 2400 m.n.p.m a bedziemy w okolicach prawie 5000).
Razem z nami pojedzie parka z Argentyny i z Niemiec. Nasz pan z agencji ktora wybralismy mowi po POLSKU! Tak tu w Chile!!! Jego dziewczyna ma na imie Aneta i chyba nie musze dodawac skad pochodzi :)
Wlasnie zjedlismy pyszna kolacje a teraz idziemy sie powluczyc po tutejszych alejkach-miasteczko jest b.male -ok 3000mieszkancow.Pelno tu turystow i kafejek-jest bardzo fajna atmosfera-jakies zespoly graja na uliczkach-ahh juz tam uciekamy...

Pozdrowionka

Strusie
Strusie - 2010-01-19 06:37
Widze ze z kolejnym dniem fotki coraz to ciekawsze:) Czekam na zdjecia z wycieczki z jeepami. A Ty sie nie gol!!!! poczekaj do powrotu....Tony Halik 3 lata sie nie golil, wiec dasz rade;)

KBJ
KBJ - 2010-01-19 09:48
Czekamy na relacje i zdjecia z wycieczki :) Krzysiu nie gol brody :) Pozdrawiamy :)

ewaowieczka
ewaowieczka - 2010-01-19 10:39
No tak Polacy sa wszędzie- to tak a propos tej polskiej dziewczyny. A odczuwacie juz jakieś wpływy choroby wysokościowej??czekamy na zdjęcia z wyprawy

Justyna
Justyna - 2010-01-19 11:03
Niesamowite widoki! Już nie mogę się doczekać na obejrzenie "dokumentacji" dalszych atrakcji jakie będziecie tam mieli okazję podziwiać. Tylko Krzysiu, nie pozwól Alince dorwać się do kierownicy ;-)

Agnieszka
Agnieszka - 2010-01-19 18:25
nowy aparat chyba sie spisuje bo widoczki świetne :) z dnia nadzien lepsze :)
pozdrawiam serdecznie i nie moge doczekac sie juz kolejnych relacji:)
ten blog to byl na prawde swietny pomysl :)

kasia
kasia - 2010-01-19 18:53
nareszcie nabraliście jakiś kolorków:) tylko nie spieczcie sie za bardzo:)

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017