Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    La Serena-za kilka godzin wyruszamy do San Pedro de Atacama

La Serena-za kilka godzin wyruszamy do San Pedro de Atacama

Chile
Chile, La Serena

(K) Wczorajszy dzień minął nam dość spokojnie. Pokręciliśmy się po mieście uzupełniając nieco nasze zapasy. Razem z grupką innych podróżników (Anglia, Stany i Argentyna) udaliśmy się na skromną wspólną kolację do... restauracji chińskiej. Co ciekawe, nie pracował tam nigdy żaden Chińczyk, co bardzo nas rozbawiło. Kelner próbował się wytłumaczyć, mówiąc że wszystkie przepisy na serwowane przez restaurację dania dostali od szefa kuchni z Chin. A przyznać trzeba że jedzonko było dobre.
Dogadaliśmy się również z jedną parką Anglików spotkanych wcześniej w Valparaiso, że pojedziemy razem do San Pedro de Atacama -wiadomo-w kupie raźniej :) Nasi nowi znajomi są w wieku ok 55 lat i podróżują po świecie już od jakiegoś czasu..

Tak więc dziś o godzinie17 tutejszego czasu udajemy się na północ Chile. Podróż autobusem zajmie nam około 14 godzin, ale jak już wspomnieliśmy wcześniej-autobusy tutaj są na tyle wygodne, że nie ma się czym przejmować.

//Dla wszystkich z rodzinki przejmujących się trzęsieniem ziemi w Haiti-
my do Haiti mamy kilka tysięcy kilometrów - u nas nic nie było czuć :) więc się nie martwcie//
//Odnośnie kradzieży - ucierpiał tylko aparat i telefony - dokumenty i pieniążki są bezpieczne...

Ach jak się cieszymy że udało nam się chwycić Kasie na Skype.
Po długich poszukiwaniach na chwilkę udało nam się również znaleźć sposób na dodzwonienie się na chwilkę do Mamy i Darka...
Pozdrawiamy

kasia
kasia - 2010-01-17 18:35
Ja również sie ciesze ze do mnie zadzwoniliscie:) oby czesciej:P hehe trzymajcie sie caluski

Ania
Ania - 2010-01-18 08:53
Ciesze sie ze udalo Wam sie spelnic to marzenie a przede wszystkim Tobie Alinko....Super stronka,pamietnik tylko wiecej zdjec!!!!Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Brat z rodzinka
Brat z rodzinka - 2010-01-18 19:53
Witajcie podróżnicy!!!! Fajnie że jestescie cali i zdrowi... Dzięki za telefon-choć słabo było słychać ale zawsze miło usłyszeć głos brata i że u niegi i jego żonki wszystko OKI!!! Kradzieżą sie nie przejmujcie to tylko rzeczy nabyte...Ważne abyście przeżyli swoją przygode życia i mieli jak najlepsze wspomnienia . U neas zima jak się patrzy dużo sniegu i lekki mróz... Pozdrawiamy i czekamy na dalsze Wasze fotki i opisy gdzie byliście i co porabialiście. P.S. Codziennie śledze waszego bloga...

dosgringos
dosgringos - 2010-01-19 01:25
Cieszymy sie ze udalo sie nam skontaktowac z Wami i ze podoba sie Wam nasz blog-pozdrawiamy

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017