Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    Drugi dzień w Chile

Drugi dzień w Chile

Chile
Chile, Santiago

07-01-2010
Drugi dzień w Chile

(A) Dziś zaraz po śniadanku wyruszyliśmy na podbój miasta.
Trochę błądziliśmy, ale udało nam się znaleźć miejsca do których zamierzaliśmy dotrzeć.
Był więc pierwszy spacer po targu, póki co bez zakupów :))Potem krążenie deptakami i uliczkami, co doprowadziło nas do Plaza de Armas - tam weszliśmy do katedry (gdzie liczyłam zobaczyć indiańskiego Jezuska na obrazach, a tu nic z tego...), zaliczyliśmy tez muzeum na poczcie...
(K) później udaliśmy się na wzgórze Cerro Santa Lucia z widokiem na miasto (jak widać na fotkach), a teraz siedzimy w kafejce i próbujemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat zagubionego bagażu.

( A) Ogólnie miasto jest wielkie, pełne samochodów i spalin. Najlepiej pojechalibyśmy już trochę dalej, ale wiadomo - trzeba czekać na bagaż. Sprawdziły się opisy z lonely planet odnośnie kibelków ( niestety) i przeżywamy szok kulturowy wyrzucając papier toaletowy do śmietniczka stojącego obok, zamiast go spłukiwać. Ludzie są bardzo mili - gdy staliśmy z mapą w reku na ulicy, podeszła do nas starsza pani i spokojnie wysłuchała naszych wypocin po hiszpańsku, zawołała jeszcze pana przechodnia i razem dawali nam wskazówki jak dojść do muzeum. Na koniec pan zaprowadził nas prawie pod same wejście. Fajowo...

(K) Do wszystkich z Irlandii. Czy ktoś z Was orientuje się jak przekształcić nr konta irlandzkiego w nr SWIFT i IBAN w AIB?Z góry dzięki-potrzebujemy coś takiego żeby zrobić claima z ubezpieczalni.

Zmykamy teraz na obiadokolację. Dziś w cieniu powyżej 30stopni!
Ps. niestety ciągle palimy :(( trzymajcie kciuki żebyśmy rzucili - no ale w końcu impreza jest....

Agnieszka
Agnieszka - 2010-01-07 22:50
hehe jeszcze troche bladzi jestescie ;) ale pewnie niedługo to sie zmieni!!
Alina mam prośbe!!! jesli masz mozliwość, czy wysłałabyś mi maila z numerem tej dziewczyny co uczyla Cie hiszpańskiego?? bo niestety żadna z moich koleżanek hiszpanek sie do tego nie nadaje :( z gory dziekuje :)

trzymam mocno kciuki zebyscie w koncu rzucili palenie...bo z kondycją bedzie słabo.... a wstyd bedzie jak nie wejdziecie namaczu pikczu :P

pozdrawiam cieplutko :*

ps. zeczywiscie miasto wydaje sie ogromne....

Agnieszka
Agnieszka - 2010-01-07 22:51
oczywiscie miało byc rzeczywiście * ;)

Brat z rodzinka
Brat z rodzinka - 2010-01-08 12:43
Bardzo sie cieszymy ze sie wam tam podoba - mamie tez juz pokazalem bloga i fotki. Trzymajcie sie sie cieplo - pozdrawiaja Malki

Lukasz
Lukasz - 2010-01-08 13:01
Kuknijcie tutaj: http://www.skynet.ie/~martin/pages/iban.html
Ale chyba najlepiej się tego dowiecie w banku. Jak chcecie, to mogę się przejść do AIB i to sprawdzić.

KuBa_lubie_placki!
KuBa_lubie_placki! - 2010-01-08 14:01
super już wam zazdroszcze

gamp
gamp - 2010-01-08 14:59
AIB’s (ROI) SWIFT Address / BIC is AIBKIE2D. Based on payment instructions together with the receiver's International Bank Account Number (IBAN), the SWIFT Address / BIC facilitate streamlined processing of payments. The SWIFT Address / BIC is a mandatory requirement for EU regulated and SEPA payments i.e. it must be included on Paylink Euro - standard and/or urgent payment instructions to avail of the lower pricing and also SEPA credit transfers. SWIFT Addresses / BIC codes consist of either 8 or 11 alphanumeric characters and can be verified using the following website: www.swift.com/biconline

Alina i Krzys
Alina i Krzys - 2010-01-08 17:09
(K) Hej-to my. Ciagle czekamy na bagaz Alinki.W miedzy czasie molestujemy Air Franca i ubezpieczalnie-na razie bez wiekszych sukcesow.Miejmy nadzieje ze dzis wszystko sie juz wyjasni-jesli nie to jutro idziemy na zakupy.
WIELKIE DZIEKI za IBAN i SWIFT!!! zaoszczedziliscie nam kupe czasu internetowego!Buzka i do uslyszenia moze jeszcze dzis!

ankakrzysiek
ankakrzysiek - 2010-01-08 21:48
hej Kochani!!!!!! nie moge ciągle uwierzyc ze tak daleko jestescie:))))) czekamy na wiecej zdjec i trzymamy kciuki za wasze wojaze!buziaki!!!Ania Krzysiek i Marysia:)

kasia
kasia - 2010-01-08 22:32
Nie tak wyobrażalam sobie Santiago...! No ale może być:) hehe a gdzie zdjęcia ze plaży na której byliście? Wszyscy tu czekają na jakieś egzotyczne zdjęcia:) trzymajcie się:)

Ania Derucka
Ania Derucka - 2010-01-08 22:58
Alina jak poczekacie do poniedzialku to podam wam dokladnego swifta AIB i iban.buziaki

Strusie
Strusie - 2010-01-18 01:57
Takich szokow kultorowych przezyjecie jeszcze mnostwo:) oczywiscie z plusem dla Was....szkoda tylko ze musicie sie uganiac za tym plecakiem...ale mamy nadzieje ze szybko sie z tym uporacie. Pozdrowionka

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017