Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Mexico    Gęste uliczki Meridy
2017

Gęste uliczki Meridy

Meksyk
Meksyk, Campeche

Wyruszyliśmy zaraz po śniadaniu. Pogoda sprzyjała więc wspielismy się w pierwszej kolejności na pobliską piramidę, z której szczytu roztaczał się piękny widok zarówno na stronę dżungli jak i na stronę klasztoru, który w 1993 odwiedził Jan Paweł II. Z tej okazji również, zarówno sam klasztor jak i pobliskie budynki, zostały przemalowane na kolor żółty. Sam klasztor też wyróżnia się wśród innych wielkością atrium, które jest drugie co do wielkości, zaraz po Placu Św. Piotra w Rzymie-jeśli patrzeć na stosunek do pow.całkowitej obiektu. Zaraz później przeszliśmy przez rynek i po szybkim lodzie :) ruszyliśmy w kierunku Meridy.
Samo miasto okazało się dość tłoczone i głośne. Fajnie wyglądały budynki kolonialne zlokalizowane wzdłuż jednej z aleji. W Walmart'cie uzupełniliśmy zapasy i ruszyliśmy do Champeche, które jakże bardzo różniło się od poprzedniego miejsca. Mimo równie sporej wielkości na uliczkach panuje spokój i porządek, a ludzie nie spieszą się tak jak w Meridzie. Po średnio udanej kolacji w bardzo ładnym miejscu uzgodniliśmy lekką modyfikację trasy przy pinacoladzie, marrgaritcie i mojito. Deszcz odprowadził nas do hotelu. Padnięci nie daliśmy rady skorzystać z basenu.

Tatulek i Alina
Tatulek i Alina - 2017-08-24 18:17
Obserwujemy Was, więc bądźcie grzeczni :). Zazdrościmy wrażeń!

Tatulek
Tatulek - 2017-08-24 18:20
We wtorek byłem z Olkiem i Nikodemem u Was. Prawie interweniowała Straż Miejska :). Chłopacy byli zachwyceni. Po następnej wizycie czeka Was remont :)

dosgringos
dosgringos - 2017-08-26 05:12
Nie ma problemu tata,wiemy ze w remontach jesteś ekspertem więc niech sie bawia ile chca.farby kupimy,Ty tylko czas zarezerwuj

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017