Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    Kończy się nasza przygoda z uczeniem dzieci :(

Kończy się nasza przygoda z uczeniem dzieci :(

Boliwia
Boliwia, Sucre

(A) Dziś byliśmy po raz ostatni na lekcji angielskiego. Jako że od jutra zaczyna się ostatni weekend karnawałowy, szkoła będzie zamknięta. Moja nauczycielka przyszła rano z niespodzianką - jedzie dziś po naszych zajęciach do domu na czas karnawału i byłaby nam bardzo wdzięczna, gdybyśmy sami poprowadzili lekcje z dziećmi. Oczywiście nie odmówiliśmy jej, choć nie powiem - trochę czuliśmy się jak rzuceni w paszczę lwa... Inną sprawą jest "zabawa w nauczycieli", gdy jest obok Maria, która zawsze może dzieciakom wszystko po hiszpańsku wytłumaczyć, a czym innym zostać z maluchami sam na sam... Okazało się jednak, że nasze obawy były na wyrost. Daliśmy rade bez większego problemu. Zabawa była przednia jak zawsze, a na koniec jeszcze się łezka w oku zakręciła. Tak się do nas tuliły na pożegnanie... Zresztą zobaczcie sami, jakie to słodkie robry... Będzie nam brakować tych szkrabów, mimo że spędziliśmy z nimi tylko 2 tygodnie...

Powoli już się zbieramy, żeby opuścić Sucre - trochę się tu zasiedzieliśmy. Dziś kupiliśmy już bilet na autobus do La Paz na sobotę. Spędzimy tam kilka dni z parą anglików, z którymi mieszkaliśmy w tym samych hostelu w Valparaiso (w Chile). 2 dni temu gdy siedzieliśmy sobie na piwku zobaczyliśmy ich w pubie. Witaliśmy się jak starzy znajomi:) Do teraz nie możemy się nadziwić jak dają rade z organizacją podróży - z dwójką dzieci w wieku 6 - 9 lat. Wczoraj poszliśmy razem na kolację i większość wieczoru graliśmy z dzieciaczkami w karty :)) Zabawa była super, dlatego nie możemy się doczekać kolejnego z nimi spotkania na trasie naszej wyprawy :))

Ciekawe czy w La Paz też panuje takie szaleństwo polewania się wodą? Tutaj nie ma już szansy przejść przez miasto, nie będąc kilka razy oblanym. I nikt już nie patrzy na to, czy oblewa chłopaka czy dziewczynę. Aż przypominają się czasy dzieciństwa, kiedy wszyscy biegali z wiadrami wody w śmigus dyngus. Z tym, że tutaj to trwa w sumie 4 tygodnie i jest z większym natężeniem... Póki co, nie narzekamy i bawimy się świetnie... A co tam, z cukru nie jesteśmy :)))

Pozdrawiamy wszystkich baaardzo gorąco

Justa
Justa - 2010-02-12 08:30
Dzieciaczki faktycznie słodkie. Ale i nauczyciele całkiem sympatycznie wyglądają :-) Szkoda, że u mnie na uczleni takich nie ma ;-) Serdeczne pozdrowionka z Wielkopolski

sliweczka
sliweczka - 2010-02-12 10:47
Wlasnie sie zastanawialam kiedy ruszycie dalej choc nie ukrywam ze opowiesci z Sucre czytam z wypiekami na twarzy :)
Alinka zastanawiam sie co zrobilas z drugim plecakiem skoro twoj do Ciebie dotarl nienaruszony?

ewaowieczka
ewaowieczka - 2010-02-12 12:54
Widze ze czymś przekupiliście te dzieci żeby grzeczne były co??? Co to tam one trzymają w łapkach?Słodycze?? No cóż tez bym tak zrobiła... Buziaki

kasia
kasia - 2010-02-12 22:02
no to jak Wam sie tak podobały te dzieciaczki to moze czas najwyższy by sobie takie sprawic? hehe caluski

gringosy
gringosy - 2010-02-13 01:06
to nie bylo przekupstwo...slodycze dostali na koniec lekcji na pozegnanie :P a co do sprawiania sobie takich malych rojberkow...to sie zobaczy..jak wrocimy :))

dosgringos - 2010-02-13 01:30
A plecak powedrowal do Marii - nauczycielki. Bardzo sie ucieszyla. Niestety zdecydowana wiekszosc zakupionych rzeczy musiala powedrowac do "zaginionego" plecaka zwiekszajac jego ciezar. Kilka rzeczy zostalo zapakowanych w paczke i -miejmy nadzieje- dotrze za miesiac do Irlandii

Agnieszka - 2010-02-13 01:51
no tak czas ruszyc dalej:)

dosgringos - 2010-02-13 16:48
Hejka-a mowilem wam ze w Boliwi poszukuja zlodzieja mojego aparatu?
Maja nawet jego portret pamieciowy!!! HA HA HA

dosgringos - 2010-02-13 16:54
a tak wyglada Boliwijska droga smierci...
na szczescie nie musimy nia dzis jechac bo niedawno wybudowali nowa-duzo bezpieczniejsza

Agnieszka - 2010-02-13 21:22
super bylo Cie słyszec dzis Alinka:) a Ciebie widzieć Krzyś:)
buziaki

gringosi
gringosi - 2010-02-13 23:52
no mnie tez fajnie bylo sie z Toba uslyszec Aga, i z Toba Kasia i z tatkiem:))

Siedzimy wlasnie na dworcu i czekamy na autobus do La Paz. Ostatni dzien w Sucre spedzilismy rzucajac sie z lokalsami balonami napelnionymi woda...a co tam..kupilismy kilka siateczek takich bombek i wkrecilismy sie w zabawe na calego :)) Krzysiek mial swietnego cela i zamoczyl kilka panienek, ja jeszcze musze troche pocwiczyc...Ale przeciez w La Paz tez jest karnawal wiec bedziemy mieli szanse jeszcze sie pobawic w smigus dyngus:))))

Agnieszka - 2010-02-14 17:38
pewnie ze w la paz bedzie jeszcze karnawał :) i mysle ze nawet wiekszy niz we wczesniejszym miasteczku, bo to w koncu stolica hehe;)

Ale ja i tak nie moge sie doczekac kiedy w koncu pojedziecie do dzungliiiiii xD

Buziaki podróznicy :)
i szczęsliwych walentynek :)

W&P
W&P - 2010-02-14 21:47
Czesc podroznicy. Ale macie swietna wycieczke. Czasami jak czytam wasze opisy to mam wrazenie ze bardzo juz sie tam zadomowiliscie i chyba nie za bardzo macie ochote wracac co? A moze zamienicie Irlandie na Boliwie ?! :) Mam dla Was zadanie specjalne czy jest mozliwe zrobienie paru fotek w jakims prywatnym domu. Tak zeby miec poglad jak miejscowi mieszkaja. Zycze powodzenia w realizacji zadania. Fajne zdjecia i fajne te wasze dzieciaki. Pappapa

dosgringos - 2010-02-15 16:33
Chapsiu i Wiolu - jesli tylko uda nam sie wprosic do czyjegos domostwa to na pewno zadanie spelnimy..Choc raczej moze byc ono niewykonalne- poki co nikt nas nie zaproslil na niedzielny obiad..czy mamy sie martwic ze nas tu nie lubia ? :)
pozdrawiamy!!

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7