Geoblog.pl    dosgringos    Podróże    Ameryka Południowa - nasza trzymiesięczna podróż    Sucre - Mercado Central

Sucre - Mercado Central

Boliwia
Boliwia, Sucre

[K] Dziś, wraz z naszymi przyjaciółmi poznanymi w autobusie z Uyumi do Potosi poszliśmy podziwiać główny rynek miasta. Oto co udało nam się zobaczyć...

(A)Sucre to konstytucyjna stolica Boliwii. Siedziba rządu jest jednak w La Paz. Oczywiście na tym tle dochodzi do wielu sporów, mieszkańcy Sucre przekonani są o swojej wyższości. Mówią, że ich miasto jest historyczną stolicą. My w politykę mieszać się zamiaru nie mamy. A przyznać trzeba, że miasto jest naprawdę piękne. Klimat jest tu urokliwy, atmosfera magiczna. Gołym okiem dostrzegalne kontrasty, nowoczesność przeplatająca się z folklorem, zachęcają do bliższego przyjrzenia się ludziom i życiu w tym miasteczku. Ponoć 60% mieszkańców Sucre stanowią studenci, co nie znaczy, że nie spotkasz tu na ulicy tradycyjnie ubranych kobitek w szerokich spódnicach i zaplątanych warkoczach. A i owszem, są na każdym rogu...
Przed podbojem hiszpańskim była to osada indiańska zwana Charcas, na której miejscu w 1538 r. konkwistador Pedro Anzures założył miasto Chuquisaca, przemianowane później na La Plata. Po stłumieniu powstania antyhiszpańskiego w 1809 r. miasto było głównym w tym regionie ośrodkiem militarnym Hiszpanów. W 1839 r. La Platę przemianowano na Sucre na cześć generała Antonio José de Sucre, pierwszego prezydenta Boliwii.
Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

sliweczka
sliweczka - 2010-01-30 08:31
Jak patrze na te torty i wypieki to sie zastanawiam co na to Sanepid hihihi.
Buziole...

ewaowieczka
ewaowieczka - 2010-01-30 11:29
Widoki piekne i wy tez wygladacie super, ale jak tu nie wygladac dobrze jak takie rarytasy sobie pogjadacie

W&P
W&P - 2010-01-30 11:42
Witamy ponownie. Ogoliles sie w koncu :) Swietne zdjecia. Pozdrowionka z zimnej Irlandii (okolo 2 stopni)

Agnieszka
Agnieszka - 2010-01-30 13:42
ryneczki to cos co najbardziel lubie :):)
A Krzys w koncu ogolił brode :):)

Strusie
Strusie - 2010-01-30 17:50
Czemu się ogoliłeś???? A Już prawie wyglądałeś jak Chuck Norris:) Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spóznione ale szczere. Powiem Wam że bałbym się zjeść cokolwiek na takich stragankach......ale czego się nie robi dla przygody:) Pozdrowionka

ZuzaPrzemoNatek
ZuzaPrzemoNatek - 2010-01-30 21:41
truskawki, truskawki, truskawki!!!!! i nie z Holandii!!!!!
Myślałam, że po takiej podróży schudniecie parę kilo, ale po zdjęciach widać, że chyba nic z tego nie będzie, hihi. Krzysiu, szkoda, że brodę zgoliłeś, bo już zaczynałeś przypominać Micha :P
Alinka, ja chcę takie kolczyki jakie tam są na straganiku!!! A tak w ogóle to dzięki Waszym zdjęciom prawie się czuje zapachy tego targu (zdjęcie z rybami ominęłam :D)
Buziole dla Was

Agata
Agata - 2010-01-31 22:38
Ale to wszystko smakowicie wygląda ;-)Pozdrawiam

Zasoby: 103 wpisy103 425 komentarzy425 1785 zdjęć1785 7 plików multimedialnych7

19.08.2017 - 06.09.2017